Salalah je neobjevená destinace v Ománu

Bílé pláže, vůni kadidla, oázy i vodopády. To vše nabízí Salalah v Ománu.

Salalah je druhé největší město v Ománu. Jeho spojení se světem od června 2015 zlepšilo nové letiště. Pokud sem letíte v tomto čase z metropole Maskat nebo z Abú Dhabí, překvapí vás množství zeleně v jeho okolí.

Jste sice v pouštní krajině, ale od poloviny června až do září zde bývá Charif. To je místní název pro monzun, který přináší vláhu. Tehdy se zazelená příroda, kvetou oleandry, v jinak suchých v údolích tečou říčky a ožívají vodopády. Zatímco jinde v regionu panují horka, tady je příjemné počasí. Mnoho lidí z Arabského poloostrova si sem proto chodívá odpočinout.

Hlavní město parfémů v Arábii Salalah

Salalah zažíval největší slávu v 12. století, kdy byl centrem obchodu s kadidlem, zlatem a arabskými koňmi. Kadidlo se vyrábí dodnes ze pryskyřice kadidlovníku (Boswellia serrata) a ve městě má i vlastní muzeum.

Existuje několik druhů kadidla, které se podle kvality liší barvou a také cenou. Centrem obchodu je tržiště Al-Husn Souq, kde se také prodává myrha a množství různých místních parfémů. Salalah proto nazývají i “ hlavní město parfémů v Arábii .“

Salalah

Tady si můžete vybrat last minute zájezdy do Ománu

Rodné město sultána

Salalah je rodné město současného Ománského sultána Kabus bin Saida. Palác Al Husn d nes používá jako svůj letní příbytek, oficiální sídlo má v hlavním městě Ománu Maskat.

Od roku 2009 v Salalah stojí Mešita sultána Kabus. Nemuslimové ji mohou navštívit každý den kromě pátku od 8:00 do 11:00. Každý návštěvník se musí před vstupem zout a ženy musí mít vhodné oblečení a zakryté vlasy.

Zajímavým místem je Imranova hrobka, „Nabi Imran“. Sarkofág tohoto svatého muže měří asi 30 metrů, protože přesné místo jeho hrobu se nedochovalo. Dnes je to pro muslimy poutní místo.

V kopcích nad městem je podle tradice pohřben Job. Starozákonného proroka uctívají i muslimové a proto je jeho hrobka “ Nabi Ayoub “ posvátné místo. Ženy mohou do hrobky vstoupit jen s pokrývkou hlavy a každý návštěvník se musí před vstupem zout.

Přírodní parky s vodopády v Salalah

Wadi Darby je přírodní park. Turistům nabízí vodopády, bohatou přírodu, rokle, jeskyně a divoce žijící zvířata. Mnoho jeskyní v minulosti používali pastevci jako úkryt a na jejich stěnách se zachovaly barevné obrazy zvířat.

Přírodní rezervací je i Wadi Dawkah , kde roste asi 5 tisíc stromů kadidlovníku. Zařadili ji i na seznam světového dědictví UNESCO.

Tady si můžete vybrat last minute zájezdy do Ománu

Vyjeďte do Ománu a objevte Salalah

Dovolenou můžete strávit v některém z našich doporučených hotelů. Juweira Boutiqe stojí na nově vybudované promenádě Salalah Beach Marina s výhledem na Indický oceán. Salalah Rotana Resort je zcela nový resort přímo u moře s velmi milým personálem a dlouhými plážemi.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *