Praktické tipy ke koupi letenky

Jak najít ty nejvýhodnější ceny letenek? Dá se později změnit jméno či termín zarezervovaného letu? A dá se letenka zakoupit i přímo na letišti? Poradíme vám, jak snadno a levně pořídit letenky do celého světa, rovněž přinášíme další praktické tipy.

Vdala jsem se, letím na svatební cestu, budu mít jiné příjmení i nový pas

Pokud měla cestující zakoupenou letenku na své původní příjmení a na letišti se identifikuje cestovním dokladem s novým příjmením po svatbě a tedy i jiným číslem dokladu, sňatek prokáže personálu oddacím listem. Letištní personál změní jméno cestující na nové jméno bez poplatku a vystaví novou palubní vstupenku. Pokud nemá cestující u sebe oddací list, zaplatí za změnu jména poplatek dle ceníku letecké společnosti. Cestující však může změnu příjmení sňatkem doložit i dodatečně a letecká společnost poplatek se změnu příjmení vrátí dodatečně.

Stejný postup platí i v případě, že si cestující zakoupí letenku pod novým příjmením, které získala sňatkem, ale na letišti se prokáže pasem nebo občanským průkazem vydaným ještě na její dívčí příjmení.

V obou případech je však ideální již předem kontaktovat leteckou společnost přes kontaktní centrum (e-mailem, přes online chat nebo kontaktní formulář na webu) nebo telefonicky a změnu příjmení a čísla cestovního dokladu předem letecké společnosti nahlásit.

Zde najdete nejlevnější letenky

Změna jména cestujícího na letence, změna data odletu

Nemůžu odletět a tak letenku daruji nebo prodám někomu jinému? Změna jména cestujícího na letence zakoupené původně na jiné jméno je možná, nicméně za poplatek dle ceníku letecké společnosti. Možná je i změna data, času nebo místa odletu / příletu, i toto je leteckými společnostmi zpoplatněno.

Je možné stornování letenky?

Pokud jste si zakoupili letenku, můžete změnit datum, čas, jméno cestujícího i linku, ale není možné celou letenku stornovat a vrátit cenu za letenku. Je to možné pouze v případě, že máte zakoupenou např. byznys letenku, v rámci níž letecká společnost takovou službu poskytuje, resp. pokud jste měli stornování letenky pojištěno v pojišťovně

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *