Pět výjimečných exotických rájů

Zvažujete svou příští dovolenou? Možná najdete inspiraci v našem výběru jedinečných exotických rájů, které byste mohli navštívit. Exotické destinace v nabídkách cestovních kanceláří jsou vždy velkým lákadlem. Umožňují vycestovat a poznat mnohé vzdálené země, jejichž exotika dokáže vyrazit dech.

Prohlédněte si náš výběr, kam byste se mohli nejblíže vydat na exotickou dovolenou.

Exotické destinace

Aruba

Aruba

Tento karibský ostrůvek dokáže uspokojit každého milovníka exotiky. K dobrodružstvím z nádherných pláží s bílým pískem nabízí další exotické atrakce. Adrenalin na Arubě můžete zažít při výletech 4×4 nebo na motorkách. Mnohé lokality této exotické destinace jsou oblíbené pro rafting nebo potápění.

Tady si můžete vybrat last minute zájezdy na Arubu

Asi 20% ostrova tvoří Národní park Arikok. Je známý nejen bohatostí exotických zvířat a rostlin, objevíte i mnohé nádherné výhledy na působivou krajinu. Park si můžete projít pěšky, na kole nebo dokonce na koňském hřbetě.

Nejrozšířenější rostlinou na ostrově je aloe, která je přímo spojena s historií ostrova. Můžete se jít podívat do Aloe muzea a historické továrny na výrobu léčivého aloe gelu, o kterém se říká, že je nejsilnější a nejúčinnější na světě.

Seychelské ostrovy

Seychelské ostrovy

I Seychely patří mezi exotické destinace, kde mají nejlepší pověst mezi místními atrakcemi hlavně jemné písečné pláže a téměř dokonalé moře. Pokud jste ale milovníkem plaveb po moři a objevování ostrovů, zde se budete cítit jako ve skutečném ráji.

Můžete si vybírat z 115 ostrovů. Například pobřeží ostrova La Digue je lemováno mnoha malými ostrůvky a z pláže si budete moci odskočit do bujných tropických lesů.

Tady si můžete vybrat last minute zájezdy na Seychelské ostrovy

Chcete-li během své dovolené zažít něco světového, navštivte hlavní město Victoria na ostrově Mahé. Je nejmenším hlavním městem na světě a budete moci obdivovat kreolské typy domů. V případě, že chcete navštívit nejkrásnější pláže Seychelských ostrovů, projděte se po pobřeží ostrova Praslin. Určitě si prohlédněte pláže Georgette a Lazio.

Thajsko, ostrov Phuket

Thajsko, ostrov Phuket

Thajsko je pro Evropany samá exotika. Od kultury, přes přírodu až po působivou historii. Za jeden z největších exotických pokladů je považován ostrov Phuket , který je také největším ostrovem Thajska. Pokud sem zamíříte, místní pláže vás uvedou do krás ostrova. Pokud se vám omrzí klasické pláže s dokonalým pískem, jděte si prohlédnout Phang Nga Bay. Z člunu nebo kánoi budete moci obdivovat působivé skalní útvary, jeskyně a skryté laguny.

Chcete-li trochu více nahlédnout pod obal ostrova, naplánujte si výlet do starého města Phuket. Nádherné sídla jsou lemované obchůdky, kavárnami, pekárnami a restauracemi. Legendární jsou například místní trhy v blízkosti autobusového nádraží.

Tady si můžete vybrat last minute zájezdy na ostrov Phuket

K top atrakcím ostrova a mezi nejlepší exotické destinace patří i „Ostrov Jamese Bonda“, který je pro Thajce prostě Koh Tapu. Kolem tohoto kuriózního přírodního útvaru při pobřeží si můžete například zakroužit na člunu.

Pokud budete na jihu ostrova, z kteréhokoliv místa budete moci vidět legendární, 45 metrů vysokou sochu Velkého Buddhy. Pokud se vydáte na vrchol kopce, kde je tato bílá mramorová socha umístěna, můžete také navštívit Muzeum historie Velkého Buddhy.

Exotické destinace Afrika

Zanzibar

Zanzibar

Málokteré pobřeží vám odkryje sílu moře tak, jak pobřeží Zanzibaru v Tanzánii. Příliv a odliv zde nabírá na skutečné kráse. Moře v Zanzibaru přichází a ustupuje i kilometry. Pokud si však chcete užít pláže a koupání, vyberte si sever ostrova. V oblasti Nungwi je tento projev nejmenší.

Na plážích Zanzibaru si budete moci doslova vychutnat ten nejjemnější písek pod sluncem. Naleznete zde také ideální podmínky k mnoha vodním sportům, potápění, rybolov a nabídku výletních plaveb.

Tady si můžete vybrat last minute zájezdy do Zanzibaru

Zanzibar je také významnou světovou oblastí pěstování a vývozu koření. Je jednou z mála zemí, kde se i dnes pěstuje šafrán, nejdražší a nejvzácnější koření. Na místních farmách si můžete prohlédnout i pole s anýzem, hřebíčkem, kardamonem nebo muškátovým oříškem.

Legendární je město Stone Town , které je jediné středověké město v Africe, v němž se život udržel do dnešních dob. Jeho historické centrum je místem mnoha památek, historických budov a muzeí.

Maroko

Maroko

Maroko je působivá a rozmanitá exotická země, která je blízko k Evropě. Na pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu najdou turisté výbornou a rozvinutou síť turistických letovisek. K oblíbeným patří například Agadir na jihu země. Zde si můžete vedle plážových radovánek naplánovat i výlety do pouště na velbloudech.

V hlavním městě Rabat na pobřeží Atlantiku mohou turisté obdivovat mnoho paláců a architektonických skvostů.

Tady si můžete vybrat last minute zájezdy do Maroka

Stejně krásné památky lze obdivovat ve vnitrozemském městě Marrákeš. Můžete navštívit řadu muzeí a paláců. Relaxační procházky lze zažít v rozsáhlých zahradách Arsene El-Mamoun nebo Jardin Majorelle a unikátní dobrodružství na místních trzích. V této oblasti je nejvíce rozvinuté koželužství, proto je na trzích značně zastoupena kůže a různé kožené výrobky. Navštivte exotické destinace a nechte se unášet nádhernou přírodou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *