Nejkrásnější hrady v Evropě

Středověké kamenné zdi, vysoké věže, velkolepé mosty – to vše je součástí hradů, které jsou důkazem dávných architektonických skvostů a skrývají v sobě kus historie. Takovými nádhernými stavbami se může pyšnit i náš světadíl a my Vám dnes přinášíme seznam těch nejkrásnějších hradů, které se skutečně vyplatí vidět.

Neuschwanstein Castle, Německo, 1886

Neuschwanstein Castle, Německo

Sedm týdnů po smrti krále Ludvíka II. v roce 1886 byl hrad Neuschwanstein zpřístupněn veřejnosti. Tento plachý král dal hrad postavit proto, aby se distancoval od veřejného života. V současnosti si jeho soukromé útočiště přicházejí prohlédnout miliony turistů ročně.

Hrad Eilean Donan Castle, Skotsko, 13. století

Hrad Eilean Donan Castle

Hrad Eilean Donan je uznáván jako jeden z nejznámějších obrazů Skotska. Nachází se na ostrově, kde se setkávají tři velké mořské jezera a tak je obklopen opravdu velkolepou scenérií. Není proto divu, že tento hrad je nyní jedním z nejnavštěvovanějších v Evropě.

Chenonceau Castle, Francie, 1430

Chenonceau Castle

Hrad Chenonceau je výjimečným místem nejen díky originálnímu designu, bohatství jeho sbírek, nábytku či výzdobě, ale také díky jeho osudu. Byl totiž milovaný, spravován a chráněný ženami, které byly opravdu výjimečné a které se navždy zapsaly do historie lidstva (Catherine de Medici, Madame Dupin či Diane de Poitiers).

Hrad Alcázar of Segovia, Španělsko, 12. století

Alcázar of Segovia

Pohádkově vypadající hrad Alcazar of Segovia je nejvýznamnějším hradem ve Španělsku. Říká se, že stavba této pevnosti byla inspirována hradem Popelky od Walta Disneyho. Hrad Alcázar leží asi hodinu cesty od Madridu a je tak oblíbeným jednodenním výletem pro ty, kteří se nacházejí ve španělském hlavním městě.

Bodiam Castle, Anglie, 1385

Bodiam Castle

Bodiam se nachází v samém srdci historické krajiny a tento hrad pocházející ze 14. století je se svými točitými schodišti, cimbuřími a padací mříží jedním z nejmalebnějších a nejromantičtějších objektů v Británii. Okna, přes které se kdysi stříleli šípy, věž, která byla kdysi vyhlídkovou a ruiny, po kterých kdysi chodili rytíři – to je místo, kde můžete oživit své vzpomínky z dětství a vaši fantazii nechat plně rozvinout.

Kylemore Abbey, Irsko, 1867

Kylemore Abbey

Hrad Kylemore Abbey a viktoriánská Walled Garden jsou jednou z hlavních irských turistických atrakcí. Kylemore byl postaven koncem 19. století a postavil ho Mitchell Henry MP, bohatý podnikatel a liberální politik, jehož inspirovala láska k jeho manželce Margaret a jeho naděje v jeho milované Irsko. Henry tak vytvořil pevnost, která se může pochlubit všemi inovacemi moderní doby. V současnosti je Kylemore Abbey vlastněný a řízený komunitou benediktinů, kteří rezidenci spravují od roku 1920.

Peles Castle, Rumunsko, 1883

Peles Castle

Nacházející se na úpatí pohoří Bucegi v malebném městečku Sinaia, hrad Peles je mistrovským dílem německého neo-renesančního architekta a je považován za jeden z nejkrásnějších hradů v Evropě. Jeho stavba začala v roce 1873 na rozkaz krále Karla I. a byla dokončena o deset let později. Až do roku 1947 sloužil hrad jako letní sídlo královské rodiny. Nachází se v něm 160 pokojů, které jsou ozdobeny podle nejlepších příkladů evropského umění.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *