Letní dovolená v Chorvatsku

Chystáte se na letní dovolenou do Chorvatska? Dovolenou si můžete užívat válením se na pláži nebo aktivně túrami po horách či projížďkami na kole nebo odvážnější mohou využívat různé adrenalinové sporty, na které se vyplatí sjednat si cestovní pojištění. V hlavní sezóně počítejte s vyššími cenami a přílivem českých a slovenských turistů.

Dovolená v Chorvatsku: levná dovolená

Teplé moře, nízké ceny a minimum turistů. Pokud vyrazíte na dovolenou do Chorvatska v září, užijete si dovolenou ještě lépe, než uprostřed sezóny. V září je v Chorvatsku průměrná teplota vzduchu okolo 26 stupňů Celsia a voda má okolo 22 stupňů. Po dálnici dojedete do Chorvatska za pár hodin. Je jedno, zda cestujete po vlastní ose nebo s cestovní kanceláři. Vždy je dobré mít sjednáno cestovní pojištění.

Ubytování a cesta

Pokud se vydáváte po vlastní ose, je dobré si zajistit předem ubytování u vybrané cestovní kanceláře, případně si můžete objednat přes internet ubytování rovnou ve vybrané destinaci. Chorvatsko je poměrně bohaté na různé apartmány, soukromé ubytování, kempy, hotely a další. Ubytovat se můžete zpravidla i na místě bez předchozí rezervace. Záleží na tom, jak moc jste dobrodružná povaha. Někdo raději sází na jistotu.

Než se vypravíte vozem do Chorvatska, je vhodné si cestu pečlivě předem naplánovat. Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. Nikdy nevíte, co se může přihodit a navíc jej můžete sjednat přes internet i na poslední chvíli.

Nejoblíbenější destinace

Mezi nejoblíbenější destinace patří Zadar, Hvar, Baška, Split, Dubrovník a další známá letoviska. Chorvatsko je plné krásných historických památek, země plná jezer a národních parků. I ti, kdo chtějí trávit dovolenou aktivně si zde přijdou na své. Těšit se zde můžete na příjemné ubytování, čisté moře a pískové i oblázkové pláže. Každá část je naprosto nezaměnitelná a nabízí jiný ráz krajiny.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *