Bezstarostné cestování do Řecka

S úlevou zapínáte k prasknutí nacpaný kufr sbalený na vaši letošní dovolenou, se skleničkou vína v ruce a surfováním na internetu čekáte na odvoz na letiště, když na vás v reklamě na Facebooku vyskočí heslo cestovní pojištění do Řecka. Jak mávnutím kouzelného proutku se vaše dovolenková nálada změní v paniku. Přeci nepojedete bez cestovního pojištění. Kde ale seženete pojištění v pátek večer? Všechny pojišťovny už budou mít určitě zavřeno. Nezoufejte, cestovní pojištění si můžete vyřídit během několika málo minut online z pohodlí svého domova.

Něco málo o Řecku

Ještě než se pustíte do hledání výhodného pojištění do Řecka, máme pro vás několik informací a zajímavostí o této krásné zemi. Řecko je stát jižní Evropy ležící na Balkánském poloostrově s hlavním městem Athény. Tato antická země má bohatou a starobylou historii spojenou s mnoha mytologickými bájemi a mýty a i díky tomu ji můžeme považovat za kolébku západní civilizace. Zároveň vás ale Řecko okouzlí i nádhernou a rozmanitou přírodou, jak na pevnině, tak i na nespočtu ostrovů a ostrůvku, které k Řecku náleží. Obdivovat zde můžete jak pohoří s horskými masivy, tak mnoho krásných pláží s tyrkysovým mořem lemujících pobřeží. V místních tavernách pak určitě stojí za ochutnání některá z řeckých specialit jako je gyros, tzatziki nebo souvlaki.

Zajímavá místa Řecka

Jak již bylo zmíněno výše, při cestě do Řecka najdete zajímavá místa, která stojí za návštěvu, ať se vydáte kamkoliv. V rámci svých letních dovolených si turisté nejčastěji vybírají některý z řeckých ostrovů jako je například Kréta, Zakynthos, Kos nebo Santorini. Zde všude najdete pláže plné turistického ruchu a atrakcí nebo naopak nádherné pláže schované v zátokách, které ještě turistický ruch natolik nepoznamenal.

Z památek můžeme vyzdvihnout například minojský palác Knóssos či historické město Heraklion na Krétě nebo ruiny antické nemocnice Asklepion na ostrově Kos, případně pak malebné vesnice tvořené domky s bílými fasádami a modrými kopulovitými střechami typickými pro ostrov Santorini.

Z přírodních zajímavostí můžeme zmínit třeba pláže na ostrově Zakynthos, které jsou domovem mořských želv a které zde tak můžete pozorovat a obdivovat. Na pevnině pak určitě nesmíte opomenout návštěvu hlavního města, kde se nachází mnoho významných památek, jimž vévodí Chrám bohyně Athény na skále tyčící se nad městem.

Cestovní pojištění do Řecka

Výběr cestovního pojištění do Řecka byste měli přizpůsobit především tomu, jaká bude náplň vaší dovolené. Pokud do Řecka cestujete za obdivováním památek a lenošením na pláži, pak pro vás bude optimální cestovní pojištění s limitem plnění na léčebné výlohy ve výši 5 mil. Kč.

V rámci cestovního pojištění do zahraničí máte ve všech produktech automaticky zahrnuto pojištění léčebných výloh a asistenční služby. Z pojištění léčebných výloh je kryto například ošetření v zahraničí, hospitalizace, léky, převoz do zdravotnického zařízení či repatriace zpět do České republiky. Z tohoto důvodu není vhodné spoléhat pouze na své zdravotní pojištění, které vám garantuje základní lékařské ošetření v rámci Evropské unie, ale sjednat si cestovní pojištění do Řecka, u kterého pak nemusíte řešit, zda vám například bude uhrazena i zdravotnická péče mimo státní nemocnice či převoz s nutným lékařským doprovodem zpět do ČR.

Pokud cestujete za náročnější turistikou, sportem a adrenalinem, nezapomeňte tuto skutečnost zohlednit do svého pojištění. V tomto případě je vhodné vybrat produkt s vyššími limity krytí na léčené výlohy a do pojištění zahrnout i pojištění rizikových či extrémních sportů.

Volitelná připojištění k cestovnímu pojištění

Podle charakteru vaší cesty je vhodné volit i případná připojištění k základnímu pojištění pro cestu do Řecka. Pokud cestujete na rodinnou dovolenou s malými dětmi, zajisté oceníte připojištění storno zájezdu pro případ, že některé z dětí neočekávaně onemocní a nebude moci na dovolenou odcestovat, případně také připojištění odpovědnosti za škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob.

Pokud si s sebou vezete více věcí, můžete si sjednat připojištění zavazadel. U tohoto připojištění ale doporučujeme nahlédnout do pojistných podmínek a podrobněji je prostudovat. Bohužel je zde mnoho výluk a speciálních podmínek a tak je dobré si ověřit, zda vámi požadované věci je v rámci tohoto připojištění možné pojistit. V neposlední řadě pak můžete zvolit úrazové připojištění, které vám garantuje odškodnění v případě úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti.

Jak sjednat pojištění do Řecka

Nyní se tedy dostáváme k tomu, jak je možné cestovní pojištění sjednat rychle a na poslední chvíli. Na Top-Pojištění.cz to rozhodně není problém. Stačí si na webových stránkách zvolit kalkulaci cestovního pojištění, zadat základní parametry o cestě a pojištěných osobách a během pár minut máte před sebou porovnání produktů většiny pojišťoven. Stačí si tedy vybrat to, co nejvíce odpovídá vašim požadavkům a přes tlačítko Koupit pokračovat dále v objednávce. Po sjednání pojištění obdržíte obratem e-mail, kde naleznete smlouvu, asistenční kartičky a také případně pokyny k platbě, pokud jste ji již neprovedli online platební kartou v posledním kroku objednávky.

Pojištění vzniká úhradou pojistného, není tedy třeba podpis smlouvy. Na cestu si ideálně vytiskněte asistenční kartičky, které se snažte mít na dovolené stále u sebe. V případě nutnosti pak kontaktujte asistenční linku, jejíž telefonní kontakt je uveden na dané kartičce.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *