Athény – antické město plné překvapení

Navštívili jste už někdy nádhernou a na poměry Evropy exotickou zemi Řecko? Přestože byla před pár lety ohrožena finančními problémy, dnes je situace stabilizovaná a Řecko nabízí nádherné zákoutí plné romantiky. To však neznamená, že by Řecko bylo vhodné pouze pro párek – hlavní město Atény , pojmenované podle řecké bohyně moudrosti, nabízí procházky starobylými uličkami, uprostřed kterých zapomenete na jakékoliv pochmurné myšlenky.

Co nabízejí Athény?

Athény

Athény dýchají antickou atmosférou , takže rozmanité památky najdete opravdu na každém rohu. Mezi dominanty ale patří vzácná Akropole, která nabízí nádherný výhled na město. Dalšími jsou například Trajánův vítězný oblouk nebo Chrám boha Dia. Představte si to – budete se procházet po místech, kde řečnil i velký Sokrates nebo svatý Pavel! Nedaleko Chrámu boha Dia se nachází i slavná Agora, kde starověcí Řekové řešili administrativu a vedli mezi sebou bohatý obchod a politické debaty. Ciťte se jako oni a zažijte místa, kde se psala historie.

Tady si můžete vybrat last minute zájezdy do Athén

Život v Athénách

Tak jako ve většině jižanských zemí, i v Řecku a konkrétně v Athénách vládne čilý ruch, život je tu však o něco pomalejší, než v severnějších zemích. Nikdo se nikam nespěchá, vládne zde odpolední siesta a každý miluje rozmanité saláty a Gyros, který zde najdete na každém rohu. Ochutnejte ten váš, našli jsme pro vás totiž super možnost, jak navštívit Athény a prozkoumat jejich zákoutí za super cenu v tomto zájezdu. V ceně máte letenku a tři dny plné zajímavých informací poskytnutých profesionálním průvodcem. Bydlet přitom budete v krásném tříhvězdičkovém hotelu přímo v centru Athén. Famózní jídlo a milí lidé vám zajistí zážitky, jaké nezažijete ani zdaleka v každém městě. Sbalte si kufry a vyrazte na výlet snů i vy!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *